دانلود کتاب Modern Short Stories In English

خواندن داستان‌ها می‌توانند ما را در تمام مراحل زندگی هدایت کنند. از همان لحظه‌ای که به دنیا آمدیم تا وقتی که به سن نوجوانی و بزرگ‌سالی می‌رسیم با داستان‌ها سروکار داریم. وقتی بچه هستیم، پدر و مادرمان برایمان داستان می‌گویند. وقتی بزرگتر میشویم، داستان‌ها را در رادیو، تلویزیون یا اینترنت می‌بینیم. وقتی یک دانش‌آموز هستیم داستان‌های خودمان را در مدرسه می‌گوییم. وقتی به سن بزرگ‌سالی می‌رسیم، دوست داریم که موسیقی‌هایی گوش کنیم که داستان‌های تأثیرگذاری در آن نهفته باشد. تئاتر برویم و یا فیلم ببینیم یا داستان و رمان‌ها را در کتاب‌ها و مجلات بخوانیم. داستان برای همه ما است و فقط ویژه کودکان نیست.

 

از داستان‌ها می‌توان به نحو مطلوبی برای یادگیری زبان دوم استفاده کرد. داستان می‌تواند آغاز بسیار خاطره انگیزی برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. همان‌گونه که ما مفاهیم زندگی را در قالب داستان یادگرفتیم، داستان‌ها به زبان خارجی نیز می‌تواند مفاهیم را به شیوه خاطره‌انگیزی به زبان‌آموز منتقل کند. خواندن داستان کوتاه ذهن را بروی یک دنیای خارق‌العاده باز کرده و به سطح جدیدی از یادگیری زبان انگلیسی می‌رساند. یادگیری زبان از این راه شاید روش آهسته‌ای به نظر برسد، اما بسیار مؤثرتر از روش‌های مورد ادعاست. حتی می‌توان گفت خواندن داستان‌های کوتاه انگلیسی در درازمدت باعث می‌شود که سریع‌تر از هر راهی که فکرش را می‌کنید به شیوایی و مهارت در زبان انگلیسی برسید.

 

اما این نکته را بدانید که به چه صورت این کار را انجام میدهید تا مؤثرتر باشد هم اهمیت زیادی دارد. خواندن داستان باید به یک عادت تبدیل شود. شما هر چقدر هم که مشغله داشته باشید باید زمانی را هرچند کم به این کار اختصاص دهید. به عنوان مثال حتی شده 20 دقیفه در روز کتاب بخوانید. این که کتاب داستان مناسب با سطح خود انتخاب کنید خیلی اهمیت دارد. چون اگر سطح کتاب خیلی بالا باشد یا از سطح شما پایین‌تر باشد انگیزه خود را برای یادگیری از دست خواهید داد و به مرور نمی‌توانید به این کار ادامه دهید. پیشنهاد می‌شود از ترجمه فارسی کتاب‌ها برای یادگیری استفاده نکنید باید حتی اگر به جمله یا کلمه‌ای برخوردید که معنی آن را نمی‌دانستید تلاش کنید تا با سرچ کردن یا توجه به باقی متن مفهوم آن را یاد بگیرید.

 

کتاب Modern Short Stories in English شامل 17 داستان کوتاه از نویسندگان آمریکایی مانند نوریس، کوهن و گلدبرگ است. پس از هر داستان تعدادی سئوال درک مطلب برای تقویت reading و تعدادی سئوال مربوط به لغات و اصطلاحات برای یادگیری کلمات داستان طراحی شده‌اند. این کتاب برای زبان‌آموزان سطح پیشرفته مناسب است.

دانلود باکس

Admin

23 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !